Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.!
Sutinku!
Visada NEMOKAMAS pristatymas!Info@GrozioDraugas.lt
Atgal

Rožinis gyvenimo grožis

„Mano močiutės grožis skyrėsi nuo kitų moterų tuo, kad plaukai pražilo jai esant kokių trisdešimties metų, ir jos skaistus, jaunas, veidas, aprėmintas žilų plaukų, atrodė tarsi rožė po ankstyvu sniegu, gal todėl ji mėgo į plaukus įsismeigti gyvą rožę.“ Iš Gabrielės Giunterytės Puzinienės (1815-1843) dienoraščio.

Harmonizuojantis aromatas

Pasak „Marmozel“ ir „Mister“ kosmetikos kūrėjos Vilmos Žmakovos, maža augalų, kurie taip visapusiškai, kaip rožė, gali pasirūpinti moters vidiniu ir išoriniu švytėjimu. Drėkinant veidą rožių drėkikliu, tepant kremu ar aliejumi su rožių aliejumi ir dar kvepinantis rožių turinčiais kvepalais, moteris žydi. Žydi iš širdies gelmių. Rožė balansuoja emocijas, kai reikia vėsina, kai reikia – šildo. Ji suteikia moteriai pasitikėjimą savo prigimtimi, subtilų erotiškumą, o visų svarbiausia – primena mums, kaip reikia mylėti – atveria širdį besąlygiškai meilei. Tokia moteris nelieka nepastebėta, šalia jos norisi būti, nes ji spinduliuoja meilę, taiką, ramybę, stiprybę. Joje atgyja dieviškas pradas, nuolankumas, atjauta. Rožė padeda priimti ir pamilti tiek save, tiek aplinkinius.

Dovile_RybokieneDovilė Rylienė, „Sibirkos“ rožyno šeimininkė, sako, kad augindama rožes suprato, jog svarbiausias jai yra jų aromatas. „Nosis tapo labiau „treniruota“ – įdomu užuosti skirtingus rožių aromatus: vienų kvapas labiau gėlinis, kitų – vaisinis, dar kitų – kartus, primena prieskonius. Yra veislių, kurių kvapas erzina ir jas jau iš tolo užuodžiu. Tiems, kurie myli rožes (ne tik moterys) – jų kvapas, išvaizda turi labai didelį poveikį: jos ramina, jos džiugina, nuima stresą. O tie, kas abejingai žiūri į rožes, visada nustemba gavę labai kvapnių paprastų sodo rožių puokštę. Nustemba ne dėl rožių grožio, o dėl kvapo – kvapas retai ką palieka abejingu. Šiais laikais didžioji dauguma modernių hibridų bei šiltnamių industrijai sukurtų veislių yra bekvapiai. Žmonės iš tikrųjų yra pamiršę, kaip kvepia kvapni rožė. Didžioji dauguma senųjų rožių (augintų iki XIX a. antros pusės) buvo labai kvapnios, o rožių kvapas, kaip ir alyvų, jazminų – primindavo gimtuosius namus. Šeimose buvo perduodamos iš kartos į kartą. Rožės šakeles ar atžalas, kaip brangų atsiminimą apie gimtuosius namus, pasiimdavo emigrantai iškeliaujant į tolimus kraštus. Tokiu būdu į Ameriką atkeliavo daug rožių iš Europos. Nutekėjusios į svetimą kraštą jaunos moterys prašydavo mamų atsiųsti iš gimtinės rožių šakelių“, – pasakoja D. Rylienė. Rožių vanduo ir dabar naudojamas gydyti: hormoninei veiklai balansuoti (įvairaus amžiaus žmonėms, moterims labiau, bet ir vyrams), psichinei sveikatai – stimuliuoja nervų sistemą, padeda gerai jaustis. Taip pat padeda pasiklydus mintyse, nesugebant apsispręsti – pauostykite rožės, ir išsigrynins esminė mintis.

Rožių gimtinėje

Rožė persų kultūroje vaidina ypatingą vaidmenį, toli gražu ji nėra tik botaninis augalas ar grožio eliksyras. Sakoma, kad ji – tai Pranašo Muhamedo prakaitas, krintantis iš rojaus. Rože kvepia islamo poezija, muzika, religija ir, žinoma, virtuvė. Jos vardas „Gulab“ arba „Gul“. Lakštingala „Bul-bul“, rožė „Gul-gul“, kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip rožė negali nekvepėti. Ne veltui rožių girliandos ir žiedlapiai naudojami religinėse apeigose. Rožė – sakralinis augalas, turintis „dieviškojo aš“ prasmę; rožė, tai gyvenimo aistra, o jos spygliai – gyvenimo kančios; rožės kvapas tai gyvenimo grožio kvapas.

Būtent iš Persijos rožė paplito po visą pasaulį. Paplito kaip meilės, dorybės ir turtingumo gėlė, visgi labiausiai pagerbta ir kvapniausia ji savo gimtinėjė, Persijoje. Šiuose kraštuose gerai kvepėti privalu, tai dorybės požymis. Rožių eterinis aliejus yra be galo brangus, tik kiekvienam savaip. Musulmonui brangus, nes pasitepęs juo kreipiasi i Alachą, vakariečiui brangus, nes iš 3,5 tonų rožių vandens išgaunama vos 60 -100 ml rožių eterinio aliejaus.

Kad moterys žydėtų

IMG_8137„Marmozel“ kosmetikos gamintoja Vilma Žmakova pastebi, jog rožių vandens ir rožių eterinio aliejaus pagrindu pagaminta kosmetika suteikia odai ir grožio, ir sveikatos: drėkina, ramina odą (todėl puikiai tinka ir jautriai odai), padeda išvengti per ankstaus senėjimo požymių: švelniai lygina raukšleles, tonizuoja odą būti elastingesne, stangresne, sklandžios medžiagų apykaitos pasekmėje gerėja odos spalva, ji tampa labiau vientisa, su laiku mažėja pigmentinių dėmelių spalviniai skirtumai. Tuo pačiu kvepina odą ir moters širdį. „Marmozel“ sukūrė visą rožių liniją: „Gėlinis drėkiklis“ veidui ne tik drėkina, bet ir kvepina odą, plaukus, jausmus. „Maitinantis kremas“ saugo nuo šalčio ir aplinkos poveikio, taip pat sauso biurų oro, „Aliejus brandžiai odai“ tinkamas nuo 30 metų, jo turtinga sudėtis rūpinasi visapusišku odos grožiu ir kutena nosį jaukiu kvapu; (Kremą ar aliejų tepkite ant drėkikliu sudrėkintos odos. Galima pakartotinai apsipurkšti veidą drėkikliu, net ir ant makiažo.) „Serumas“ sukurtas rožių vandens pagrindu, su erškėtrožių aliejumi – intensyviai drėkina, lengvai maitina ir palaiko odos jaunystę. „Gėlinis balzamas lūpoms“ – švelnina, sutepa ir įkvepia bučiniui. Vaškiniai kvepalai „Rožė“ švelniai priglunda prie kūno, veide pabudina šypseną, širdyje – džiaugsmą.

Autorius: Grožio Draugas
Grožio Draugas
info@groziodraugas.lt
Išskirtiniai pasiūlymai Tavo grožiui... Prenumeruoti