Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.!
Sutinku!
Visada NEMOKAMAS pristatymas!Info@GrozioDraugas.lt
Atgal

Sveiki plaukai žiemą? Taip, tai įmanoma!

Žiema žiema, bėk iš kiemo! Taip pagalvodavau kiekvieną kartą, kai pamatydavau savo susivėlusius ir įsielektrinusius plaukus. Kai šepetys nelįsdavo į plaukuose susiformavusius paukščių lizdus. Ir kai ašaros kaupdavosi matant išrautų plaukų kiekį. Bet juk ne kiekviena žiema turi būti tokia! Laikantis tam tikrų taisyklių to galima išvengti. Kas tai per paslaptys? Paskaitome! Noriu Tau jas atskleisti!

problems

Taisyklė Nr.1 NEPLAUNAME PLAUKŲ RYTE!

Ir kaip dažnai Tu tai darai! Žinau, kad plaukai išplauti ryte būna malonesni visos dienos bėgyje, BET žiemą to pamiršk, jeigu nori džiaugtis išpuoselėtais ir sveikais plaukais. Kodėl? Tai patariama daryti dėl labai paprastos priežasties – į šaltą orą negalima išeiti ne tik ką tik išplautais plaukais, bet ir vos drėgnais. Staigūs temperatūros pokyčiai (o dabar jie tikrai labai dideli!) neigiamai veikia galvos odą ir plaukus. Dėl šios priežasties plaukai turi būti labai gerai išdžiovinti arba geriausiai, jog būtų plaunami iš vakaro, kuomet jie turi daug puikaus laiko išdžiūti natūraliai. Ką daryti, jeigu vis dėl to plaukus reikia ar norisi plauti ryte? Išplauk ir išdžiovink juos gerokai ankščiau nei susiruoši išeiti, kad jie nebūtų nei šlapi, nei bent truputį drėgni.

Taisyklė Nr.2 „NE“ PLAUKŲ FORMAVIMO PRIEMONĖMS

Žiemos sezonu plaukų formavimui skirtas priemones – tiesintuvus bei “garbanoklius” – paslėpk giliai giliai stalčiuje ar užrakink į skrynią ir ją užkąsk po žeme, kad iki orų atšilimo jų nerastumei. Taip pat patariama pasielgti ir su plaukų džiovintuvais. Na gerai, jų gali taip toli neslėpti, bet privengti tikrai patariama. Nuo šių prietaisų plaukai šaltuoju sezonu tampa jautresni, labiau sausėja ir tampa labiau paveikiami oro sąlygų. Kai nelieka jokių kitų išeičių tik naudotis džiovintuvu – naudok „šaltąjį“ rėžimą, kuris yra draugiškesnis plaukams žiemos metu.

Taisyklė Nr.3 GALVOS APDANGALAI ŽIEMĄ – TAVO GERIAUSI DRAUGAI

Žiemą negalioja joks pasiteisinimas norint išvengti kepurės ar kito galvos apdangalo dėvėjimo – „Aš kvailai atrodysiu“, „Man kepurės netinka“, „Susigadinsiu šukuoseną“ ir visi kiti, kuriuos, mes moterys, gebame labai greitai sugalvoti. Galvos apdangalai reikalingi tam, kad apsaugotų plaukus nuo lietaus, sniego, žvarbaus vėjo ar šalčio. Šaltis, o ypač toks, kuriuo mus šiuo metu lepina lietuviška žiema, labai neigiamai veikia plauko svogūnėlį, todėl sutrinka jo funkcijos ir maitinimas. Plaukus neigiamai veikia ir temperatūros skirtumai vaikštant iš patalpų, kuriose šilta, į lauką, kuriame nepakeliamai šalta. Dėl šios priežasties žiemą galvos apdangalas yra must-have dalykas. Geriausi apdangalai žiemos sezonui yra tokie, kurių vidinė pusė yra iš natūralaus pluošto. Jeigu dėvint kepures susiduriama su plaukų elektrinusi – svarbu naudoti specialias plaukų priemones, kurios sumažina elektrinimąsi.

hair2

Taisyklė Nr.4. DRĖKINAMŲJŲ PRIEMONIŲ PAKEITIMAS Į MAITINAMĄSIAS

Specialistai patariama, jog drėkinamųjų plaukų priežiūros priemonių šaltuoju metų laiku geriau reiktų atsisakyti, jas pakeičiant maitinamosiomis. Drėkinimasios priemonės esant vėsiam orui kristalizuojasi ir neapsaugo plaukų taip, kaip maitinamosios. Dažna moteris bei mergina galvoja, jog problemų, susijusių su plaukais neturi. Nepaisant to, žiemos sezonu juos vistiek reiktų palepinti giliai maitinančiomis priemonėmis bent kartą į savaitę. Tokiu būdu plaukai būtų apsaugomi nuo temperatūros pokyčių bei žalingo aplinkos poveikio.

BAISUS MITAS!

Dažnai galvojama, jog riebios galvos odos savininkėms plaukų maitinimas nėra reikalingas. Juk juos ir taip turiu plauti dažniau nei norėčiau! Tai labai, net LABAI, klaidingas faktas! Riebi galvos oda negali atspindėti visos plaukų struktūros. Žiemos sezonu net tų, kurios turi problemų dėl dažno šaknų riebalavimosi, plaukų galai būna išsausėję. Dėl šios priežasties plaukai ima labai veltis, juos iššukuoti darosi itin sunku ar net kai kuriais atvejais nebeįmanoma. Norint to išvengti ar atsikratyti svarbu pamaitinti plaukų galus įvairiais aliejais ar plaukų kremais, vengiant šaknų srities, jeigu ji yra linkusi greitai riebaluotis.

Taisyklė Nr.5 ATSISAKYKITE KARŠTO DUŠO

Žiemą karštas dušas yra vienas nuostabiausių malonumų, kuriuo norisi pasimėgauti grįžus iš stingdančio šalčio. Nepaisant to, tai nėra pats geriausias sprendimas – už tai turėsite sumokėti pablogėjusia plaukų būkle. Šaltuoju metų laiku yra patariama maudytis bei plauti plaukus po maloniai šiltu vandeniu, jokiu būdu ne po itin karštu vandeniu! Jeigu dažnai bus mėgaujamasi karštu dušu, plaukai ims žymiai greičiau riebaluotis, nelaikyti formos, sukristi ir neatrodys taip, kaip norėtumei.

Paminėtos taisyklės gana paprastos. Žinoma, kartais tikrai tampa sunku jų visų laikytis. Ypač kai kitą savaitgalį laukia geriausios draugės gimtadienis ar pusbrolio vestuvės ir tų garbanų velniškai reikia! Tokiu atveju svarbu, jog viskas būtų su saiku. Jeigu neišeina visų įpročių pakeisti ir pritaikyti sau, tai įgyvendink bent vieną punktą ir tavo plaukai tau padėkos!

Autorius: Renata
Renata
Renata@groziodraugas.lt
Išskirtiniai pasiūlymai Tavo grožiui... Prenumeruoti